Litera Logo
Бюро перекладів, працюємо з 2002 року
Літера

Легалізація документів у консульстві

Литера бюро переводов / Блог / Легалізація документів у консульстві

Легалізація документів потрібна для країн, які не увійшли в список учасників Гаазької конвенції. Як правило, процес легалізації документів складається з трьох етапів, а саме: легалізація в Міністерстві юстиції України, в Міністерстві закордонних справ Україні і завершальний етап – консульська легалізація документів. Консульська легалізація проводиться в консульстві тієї країни, на території якої цей документ буде використовуватися.

Консульська легалізація офіційних документів – це процедура підтвердження дійсності оригіналів офіційних документів або підтвердження дійсності підписів посадових осіб, уповноважених засвідчувати підписи на документах, а також дійсності відбитків штампів, печаток, якими затверджено документ.

Для легалізації документів необхідно оформити у нотаріуса довіреність на особу, яка буде подавати документі в Києві. Якщо Ви відправляєте нам документи поштою, перед відправкою Вам необхідно уточнити, на яке прізвище виписувати довіреність.

Консульська легалізація потрібна для:

ОАЕ, Саудівської Аравії, Лівії, Кувейту, Китаю (крім Гонконгу), Коста-Ріки, Канади, Шрі-Ланки, Іраку, Єгипту, Палестини, Уругваю, Чилі, Катару.

Етапи консульської легалізації документів:

  • проставлення печатки Міністерства юстиції України
  • проставлення печатки Міністерства закордонних справ України
  • нотаріальний переклад
  • проставлення печатки консульства (посольства) необхідної країни

Терміни легалізації в кожній з інстанцій залежать від країни. В цілому, кожна процедура може тривати від 8 до 15 робочих днів.

Особливості консульської легалізації:

  • для подачі документів від імені замовника на легалізацію необхідна довіреність, оформлена у нотаріуса на одного зі співробітників бюро перекладів. В іншому випадку, документи не візьмуть у вищевказаних інстанціях. Якщо власник документа знаходиться в іншій країні, то довіреність можна оформити безпосередньо в консульстві України в цій країні;
  • при легалізації дипломів про освіту, печатки легалізації проставляються на нотаріально завірені копії документів. Основна вимога – надати архівну довідку з навчального закладу;
  • якщо легалізація ставиться на документи, видані управліннями РАГС, то необхідно надавати новий зразок. У разі якщо в країні видачі прийнятний старий зразок документа, то легалізація проставляється на його нотаріально завіреної копії;
  • легалізація документів юридичних осіб вимагає надання супровідного листа від компанії на бланку з печаткою та підписом директора. У листі повинні бути зазначені дані людини, яка буде подавати документи на легалізацію.

Консульський департамент не проставляє печатки легалізації на документах, які складені на території іноземних держав. Документи подібного типу легалізуються в консульстві Україні, яке знаходиться в країні видачі документів.