Статьи

Проблемы перевода медицинских текстов и их решение

Проблемы перевода медицинских текстов
Перевод врачебной документации наталкивается на ряд серьезных препятствий. Прежде всего, подобные документы и сегодня еще заполняются от руки. Неразборчивость почерка медработников общеизвестна. Такова профессиональная «болезнь» практически всех эскулапов. Причина плохого почерка, возможно, кроется в необходимости много и быстро писать.

Медична довідка (для від'їжджаючого за кордон) 082/о

Медична довідка про стан здоров'я 082/о є документом, що видається громадянам України та членам їх сімей, які виїжджають за кордон на постійне проживання, працевлаштування або навчання, а також для тимчасового перебування.

Лікувально-профілактичний заклад видає медичну довідку на вимогу консульських установ іноземних держав в Україні, що надають дозвіл (візу) на в'їзд до відповідної держави. Найчастіше вимагається подання довідки з проставленим штампом Апостиль.

Технічний переклад у Дніпропетровську

Переклад технічних текстів не під силу виконати перекладачу без спеціального досвіду, тому що базова лінгвістична освіта не включає в себе вивчення технічної і науково-технічної літератури. Технічній переклад вимагає від фахівця знань не тільки іноземної мови, але і специфіки тексту, що перекладається.

Довідка про дошлюбне прізвище

  Найчастіше для реєстрації шлюбу з іноземцем громадяни України повинні надати деякі документи, в тому числі довідка про дошлюбне прізвище. В довідці відображені всі прізвища заявника, починаючи з дошлюбного. Для отримання довідки необхідно звертатися в орган ЗАГС по місцю реєстрації шлюбу. 
  За видачу довідки про державну реєстрацію акту цивільного стану сплачується державне мито.

Довідка про несудимість

     Найчастіше довідку по несудимість потребують особи, які реєструють шлюб за кордоном, отримують закордонний паспорт або прямують на навчання за кордон, інколи для оформлення інших типів віз. Довідку оформлюють як для використання за кордоном, так і на території України, наприклад, для працевлаштування. Незалежно від країни використання довідка мусить виглядати як половина сторінки формату А4 та містити інформацію щодо особи, а тобто: прізвище (в тому числі, дівоче), дата та місце народження.

Печатка Обласного РАГС (Головного управління Міністерства Юстиції у Дніпропетровській області)

    Часто при оформленні різноманітних документів необхідно поставити печатку Апостиль. Це вимога консульства або місцевих властей в разі, наприклад, укладення шлюбу за кордоном, або возз'єднання сім'ї. Але, перш ніж поставити Апостиль, на особистих РАГСівських документах (свідоцтво про народження, шлюб, розірвання шлюбу, витяг з державного реєстру і т.п.) потрібно ще поставити печатку Обласного управління Міністерства Юстиції.

Літній табір UniPrep (Чехія)

Тих, хто хоче поєднати активний відпочинок з пізнанням країни і мови, запрошуємо до Чехії — літній табір для школярів під Прагою.
Unknown Object

ACTIVE CAMP — це ідеальний вибір для тих, хто хоче активно провести літо. Вас чекають захоплюючі пригоди!

Екскурсії по Чехії, поїздки в сусідні країни (Німеччини, Дрезден), вивчення мови і безліч розважальних заходів.

UniPrep - программа Карлова университета (Прага, Чехия)

Програма UniPrep вже 10 років готує іноземців (у тому числі російськомовних студентів) для вступу в чеські вищі навчальні заклади. Досвід досить широкий, програму закінчили понад 850 студентів. Щороку близько 90-95% випускників UniPrep вступають до державних вузів Чехії, навчання в яких безкоштовно як для випускників чеських шкіл, так і для іноземців. Більшість вибирають економічні, гуманітарні або технічні напрями. Деякі студенти обирають медицину або творчі спеціальності.