Апостиль

     Що таке апостиль?

     Апостиль - особлива форма засвідчення документів відповідно до положень Гаазької конвенції від 5 жовтня 1961р. Україна - учасник конвенції.

     Застосовується тільки в країнах - учасницях Конвенції. Якщо країна - не учасник Конвенції, проставляння апостилю там неможливо. У цьому випадку, щоб завірити документи для України, слід звертатися до консульства в цій країні (консульська легалізація).

Нотаріальне засвідчення

     Даний вид засвідчення оплачується окремо. Він не входить у вартість роботи, так як фактично послуга надається не бюро, а нотаріусом, з яким бюро співпрацює. Вартість даної послуги часто варіюється в залежності від мови перекладу, швидкості виконання роботи і т.д.

Засвідчення перекладів

      У випадку надання документів у будь-які органи або організації, як правило, потрібно так званий офіційний переклад, якщо ці документи видані за кордоном, то на українську або російську мову, якщо документ видано на території України, то на іноземну мову.

      Існує кілька варіантів засвідчення перекладів, а саме: засвідчення печаткою перекладача чи бюро перекладів і нотаріальне засвідчення підпису перекладача.

Легалізація

    Легалізація потрібна для країн, які не увійшли до списку учасників Гаазької конвенції. Німеччина не визнала Україну учасницею Гаазької конвенції і не приймає від громадян України документи з апостилем.  Як правило, процес легалізації складається з трьох етапів, а саме: легалізація в Міністерстві юстиції України, у Міністерстві закордонних справ України і завершальний етап - консульська легалізація. Консульська легалізація проводиться в консульстві тієї країни, на території якої цей документ буде використовуватися.